تبلیغات
جالب ترین ترفند های کامپیوتر - روشی مطمئن برای اطمینان از باز نشدن محتویات پوشه

جالب ترین ترفند های کامپیوتر

آموزش،ترفند،دانلود

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جالب ترین ترفند های کامپیوتر خوش آمد میگویم ...لطفا سوالات خودتون رو در بخش نظرات مطرح کنین کمتر از 24 ساعت پاسخ میدهم،لطفا انتقاد،پیشنهاد و نظرات خودتون رو هم در بخش نظرات بگید تا در هرچه بهتر کردن این وب از نظرات شما عزیزان استفاده کنیم..

روشی مطمئن برای باز نشدن محتویات پوشه

شاید شما هم برای غیب کردن پوشه ها در ویندوز  از طریق
Hidden استفاده می کنید . ولی در این صورت هر کسی می تواند با رفتن به آدرس زیر فایل ها و پوشه های غیب شده ی شما را مشاهده کند.
Tools > Folder Option > view > show hidden files and folders
حالا ما روش جدید و مطمئن تری از روش بالا به شما معرفی می کنیم. البته با این روش پوشه ی شما مخفی نمی شود بلکه می توانید این پوشه را به شورتکات کنترل پنل تبدیل کنید. وهنگامی که این شورتکات را بازمی کنید.محتویات داخل پوشه ی شما اصالاٌ نمایش داده نمی شود و کنترل پنل باز می شود.

روش کار به صورت زیر می باشد:

ابتدا کد زیر را در داخل notepad با نام  lock و با پسوند bat یعنی به صورت lock.bat ذخیره ( Save ) کنید.

ren Control Control.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}

حالا فایل بالا را در کنار یک پوشه با نام control در هر جای کامپیوتر که دوست دارید قرار دهید و آن فایل را اجرا کنید(یعنی بر روی فایلی که با کد بالا ایجاد کرده اید دابل کلیک کنید)می بیند که پوشه شما به آیکن کنترل پنل تبدیل شده است.حالا اگه پوشه خودتون  رو باز بکنید.به هیچ وجه محتویات داخل پوشه ی شما نمایش داده نمی شه.و فقط کنترل پنل نمایش داده می شه.

حالا اگر بخواهید خودتان دوباره محتویات پوشه را مشاهده بکنید.این بار کد زیر را در داخل نوت پد کپی و یا تایپ کنید.و آن را با نام key و با پسوند.bat به صورت key.bat در کنار پوشه ی control ذخیره کنید.

ren control.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D} control

و با اجرای این فایل می توانید پوشه را به راحتی به حالت اول باز ردانده و محتویات آن را مشاهده کنید.

دقت داشته باشید که شما می توانید فایل key را در جای دیگری از هارد خود ذخیره کنند و هنگامی که تصمیم داشتید محتویات داخل پوشه را مشاهده کنید فایل Key را در کنار پوشه Control قرار دهید و بعد از مشاهده داخل پوشه دوباره این فایل را از کنار پوشه control  بردارید.

تذکر:ممکن است روش بالا روی ویندوز7 کار نکند.

طبقه بندی: ترفند های کوتاه،ساده،جذاب و کاربردی،

[ چهارشنبه 18 خرداد 1390 ] [ 11:19 ق.ظ ] [ فرشاد ... ]

[ لطفاٌ نظرات خود را اینجا بنویسید...() ]