تبلیغات
جالب ترین ترفند های کامپیوتر - چگونه یک فولدر را مخفی کنیم

جالب ترین ترفند های کامپیوتر

آموزش،ترفند،دانلود

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جالب ترین ترفند های کامپیوتر خوش آمد میگویم ...لطفا سوالات خودتون رو در بخش نظرات مطرح کنین کمتر از 24 ساعت پاسخ میدهم،لطفا انتقاد،پیشنهاد و نظرات خودتون رو هم در بخش نظرات بگید تا در هرچه بهتر کردن این وب از نظرات شما عزیزان استفاده کنیم..

چگونه یک فولدر را مخفی و یا نامرئی کنیم که فقط خودما از مکان آن اطلاع داشته باشیم

یک از کارهایی که برای کاربران کامپیوتر جالب می باشد نحوهی مخفی سازی پوشه ها می باشد البته باید توجه داشته باشیم که خیلی ها هم علاوه بر جالب بودن این کارها دنبال راهی برای مخفی کرده پوشه های خود هستند تا از عدم دسترسی به این پوشه ها اطمینان کامل داشته باشند.ما هم برای شما دو ترفند جالب در قسمت زیر آورده ایم.

روش اول:

1-روی پوشه ی مورد نظر راست کلیک کرده و rename را انتخاب نمایید حال کلید alt را نگه داشته و از کلید های سمت راست کیبورد 0160 را تایپ کنید.می بینید که پوشه ی مورد نظر شما بدون نام شده است

2-روی پوشه ی مورد نظر راست کلیک کرده و Properties را انتخاب نمایید و به سربرگ Customize

رفته و در قسمت پایین این پنجره change icon کلیک کنید در این قسمت شما لیست آیکن هایی را می بینید که می توانید شکل ایکون پوشه ی مورد نظر خود را تغییر دهید.شما باید در این قسمت،قسمت خالی و بدون رنگی راکه در وسط این قسمت قرار گرفته را انتخاب کنید و ok کنید تا پوشه ی مورد نظر شما مخفی شود.

روش دوم:

1-بر روی پوشه ی مورد نظر راست کلیک کرده و properties را انتخاب نمایید در پنجره باز شده در قسمت پایین این پنجره hidden را تیک بزنید و ok کنید با یان کار می بینید که فولدر مورد نظر کم رنگ شده است.

2-از منوی tools در بالای پنجره و یا مای کامپیوتر folder option را انتخاب کنید و به تبview بروید و قسمتDon’t show hidden files,folders,or drive  را انتخاب کنید.و به سراغ پوشه ی مورد نظر رفته و می بینید که مخفی شده است.

 

برای نمایش دادن آن نیز می توانید قسمت 2 این ترفند را دنبال کنید وهنگامی که به  تبview  رفتید قسمت Show hidden file,folder,and drive  را انتخاب نمایید تا پوشه ی مورد نظر شما نمایش داده شود

 

هدف ما از آوردن دو روش بالا در کنار هم این بود که  بتوانیم این دو روش را با هم اجرا کنیم تا از امنیت کامل پوشه های مخفی شده ی خود اطمینان کامل  داشته باشیم.[ دوشنبه 23 خرداد 1390 ] [ 09:27 ق.ظ ] [ فرشاد ... ]

[ نظرات() ]