تبلیغات
جالب ترین ترفند های کامپیوتر - تعدادی از دستوراتی که در run اجرا می شوند

جالب ترین ترفند های کامپیوتر

آموزش،ترفند،دانلود

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جالب ترین ترفند های کامپیوتر خوش آمد میگویم ...لطفا سوالات خودتون رو در بخش نظرات مطرح کنین کمتر از 24 ساعت پاسخ میدهم،لطفا انتقاد،پیشنهاد و نظرات خودتون رو هم در بخش نظرات بگید تا در هرچه بهتر کردن این وب از نظرات شما عزیزان استفاده کنیم..

 تعدادی از دستوراتی که در run اجرا می شوند.

REGEDIT

با تایپ این عبارت در قسمت RUN ریجستری ویندوز باز می شود و با استفاده از آن می توان به قسمت های مختلف ویندوز دست یافت و آنها را تغییر داد.فقط توجه داشته باشید که ریجستری قسمتی حساس از ویندوز بودن هیچ وقت چیزی را که در ریجستری نمی دانید مربوط به چیست را تغییر و یا حذف نکنید.

در صوررتی که مایل باشید تغییراتی جالب و مفید در آن ایجاد نمایید و بیشتر با این قسمت از ویندوز آشنا شوید به قسمت ریجستری در سایت ما بروید.

CMD

با تایپ این دستور سیستم عامل داس روبروی شما ظاهر می شود .شما می توانید فرمان های خود را برای این سیستم عامل تایپ نمایید.

PERFMON

این دستور مربوط به اجرای سیستم مانیتور می باشد و در آن جزئیاتی در مورد فضای اشغال شده از رو و یا مقدار بازدهی COU  و همچنین مقدار اطلاعات خوانده شده از روی هارد را به صورت نمودار به شما نشان می دهد.

SYSEDIT

با تایپ این دستور فایل های سیستمی کامپیوتر اجرا می شوند.و شما می توانید آنها را ویرایش نمایید.ویا در آنها تغییراتی را ایجاد نمایید.به نحوی می توانیم بگوییم این قسمت از ریجستری  حساس تر می باشد و در صورت اشتباه ممکن است سیستم شما دیگر بالا نیاید.و ناچار به نصب دوباره ی ویندوز شوید.

FIREWALL

این دستور مربوط  به دیواره ی آتش ویندوز می باشد شما می توانید که در این قسمت دیواره ی آتش ویندوز را فعال و یا غیر فعال کنید.در صورتی که از شبکه استفاده می کنید حتماٌ این قسمت را فعال کنید. این قسمت برای امنیت در شبکه و همچنین جلوگیری از ورود هکر ها بته سیستم شما بسیاز موثر می باشد.

DRWTSN32

با تایپ این دستور می توانید برنامه ی دکتر واتسون را اجرا نمایید.این برنامه گزارش و همچنین در عیب یابی مشکلات نرم افزاری بسیار مفید می باشد

NTBACKUP

با تایپ این دستور برنامه گرفتم نسخه پشتیبان بر روی سیستم شما اجرا می شود و شما می توانید از سیستم خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید.

%TEMP%

با تایپ این دستور شما می توانید به نحوی هم سرعت سیستم را بالا ببرید و هم ظرفیت هارد خود را افزایش دهید.این دستور فایل ها و یا پوشه هایی را که روی ویندوز و یا در هارد کارایی ندارند.به شما نشان می دهد و شما می توانید با خیال راحت آنها را حذف کنید.

IEXPRESS

در صورتی که مایل باشید یک پکیج بسازید به این دستور را وارد کنید

در صورتی که مایل  به نجوه ی ساخت پکیج باشید می توانید.آموزش آن را در  آموزش کامپیوتر در سایت ما یاد بگیرید.

MSCONFIG

این دستور یکی از  قسمت های مهم  برای  بالا بردن سرعت روشن کردن کامپیوتر و همچنین خاموش کردن آن می باشد می باشد.با تایپ این دستور در قسمت RUN و سپس رفتن به تب SFARTUP می توانید برنامه هایی را که هنگام بالا آمدن ویندوز اجرا می شوند را از کار بیندازید.

توجه داشته باشید که آنتی ویروس را غیر فعال نکنید.

 [ سه شنبه 17 خرداد 1390 ] [ 07:30 ب.ظ ] [ فرشاد ... ]

[ نظرات() ]